Polityka Prywatności Serwisu „Doktor-Medi.pl”


Opracowaliśmy ten dokument, ponieważ szanujemy Twoje prawo do prywatności. Uważamy, że każdy Użytkownik powinien wiedzieć w jaki sposób przekazane przez niego informacje są gromadzone, przetwarzane, wykorzystywane i zabezpieczane. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Czy chcecie zastąpić lekarza?

W żadnym wypadku. Doktor-Medi.pl jest narzędziem profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Dzięki Doktor-Medi.pl wcześniej dowiesz się, czy Twój stan zdrowia jest na tyle poważny, aby udać się do lekarza. Przy pomocy Wirtualnej Diagnozy pragniemy skontaktować Cię szybciej z właściwym specjalistą, który podejmie odpowiednie działania diagnostyczne.

Czy muszę podawać moje dane osobowe?

Zgodnie z Regulaminem §7 par. 2 Administrator serwisu Doktor-Medi.pl będzie przetwarzał dane osobowe w przypadku zamówienia raportu z wynikami Wirtualnej Diagnozy lub usługi Newsletter. Dane, o których mowa w §7 par. 2 są udostępniane dobrowolnie przez Użytkownika. Poza wymienionymi usługami zamawianymi, korzystanie z Doktor-Medi.pl jest anonimowe.

W przypadku przekazania danych osobowych serwis zobowiązuje się do zapewnienia im jak najlepszej ochrony zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. z późniejszymi zmianami.

Dlaczego formularze oczekują podania mojego wieku, płci oraz wzrostu?

Informacje na temat wieku, płci oraz wzrostu Użytkownika są potrzebne w celu wygenerowania Wirtualnej Diagnozy i stanowią istotne parametry dla komputerowego systemu diagnostycznego. Dane te nie stanowią danych osobowych w rozumieniu polskiego prawa i nie pozwalają jakkolwiek zidentyfikować Użytkownika.

W trakcie Wirtualnej Diagnozy odpowiadam na pytania dotyczącego mojego zdrowia, czy to legalne?

Oczywiście, że tak. Administrator Serwisu wyraźnie podkreśla, że wszelkie informacje znajdujące się w Serwisie –  a w szczególności wyniki Wirtualnej Diagnozy - mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą być traktowane jak porada, konsultacja lub diagnoza lekarza.

Równocześnie zapewniamy, że informacje znajdujące się w Serwisie zostały stworzone przez pracowników i współpracowników Serwisu dokładając największych starań co do trafności i profesjonalizmu znajdujących się w nim informacji.

Przypominamy też, że korzystanie z serwisu Doktor-Medi wymaga zaakceptowania Regulaminu Serwisu.

Czy znacie mój adres IP?

Tak. Znajomość adresu IP Użytkownika jest wymogiem technicznym, który umożliwia funkcjonowanie Serwisu w Internecie. Numery IP są wykorzystywane do celów technicznych związanych z administracją Serwisem oraz do ustalenia przybliżonego położenia Użytkownika w celu przedstawienia oferty reklamowej, jak również do zbierania ogólnych, statystycznych informacji demograficznych (np. aby określić rejon, z którego następuje połączenie).

W jaki sposób mogę zrezygnować z Newslettera?

Aby zrezygnować z subskrypcji Newslettera wystarczy skorzystać z formularza rezygnacji.

Czy mogę dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności?

Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych oraz polityki prywatności w serwisie Doktor-Medi zawarte zostały w Regulaminie serwisu.